Apžvalgos
2018 10 16
Pastaruoju metu iš visų išmaniųjų telefonų gamintojų, būtent „Huawei“ yra vertinami kaip patys inovatyviausi. Šiandien kompanija pristatė naująjį „Huawei Mate 20 Pro“ – išmanųjį, nutaikytą į tikrą išmaniųjų mylėtoją, norintį turėti visas naujausias funkcijas ir galimybes. Ar šis išmanusis vertas 999 Eur kainos?
Įdomūs dizaino sprendimai
„Huawei Mate 20 Pro“ atrodo įdomiai. Priekyje – itin didelis 6.39 colių 3120 x 1440 raiškos „Super AMOLED“ lenktas ekranas su labai nedideliais rėmeliais aplinkui ir iškirpte viršuje. Taigi, priekinė telefono dalis primena „Samsung Galaxy Note9“ ir „iPhone XS“ mišinį, tačiau tikrai negalime pasakyti, kad „Mate 20 Pro“ atrodo prastai.
Na, o iš galinės pusės „Mate 20 Pro“ nėra panašus nei į vieną kitą telefoną, net jeigu lyginsime šį įrenginį su kitais „Huawei“ išmaniaisiais. Panaudotas lenktas stiklas yra įprastas šiuolaikiniuose flagmanuose, bet kvadrato formos triguba kamera su LED blykste yra nematytas sprendimas. Įdomu tai, kad po ta kamera nėra pirštų atspaudų skaitytuvo. Taip yra todėl, kad telefoną galite atrakinti savo veidu („Mate 20 Pro“ naudoja labai panašią sistemą į „Apple Face ID“) arba pirštų atspaudų skaitytuvu, kuris integruotas į ekraną.
Jis veikia puikiai! Šis skaitytuvas yra toks pat patikimas ir greitas, kaip ir įprasti skaitytuvai, bet neužima papildomos vietos galinėje dalyje. Vienintelis trūkumas – šio skaitytuvo neužčiuopsite pirštais, todėl vis tiek teks pažiūrėti į savo telefoną.
Na, ir paskutinis labai įdomus „Huawei“ dizaino sprendimas – į USB-C jungtį integruotas garsiakalbis. „Huawei Mate 20 Pro“ neturi ausinių lizdo ir garsiakalbio, todėl šis telefonas yra atsparus vandeniui ir dulkėms (IP68 reitingas).
Geras, bet ne geriausias ekranas rinkoje
6.39 colių 3120 x 1440 lenktas „Super AMOLED“ ekranas tikrai džiugina savo kokybe, tačiau „Samsung“ ir „Apple“ flagmanų ekranai yra šiek tiek ryškesni. Tai jokiu būdu nereiškia, kad „Mate 20 Pro“ turi prastą ekraną. Iš tiesų, jis vienas geriausių rinkoje ir puikiai įžiūrėsite kiekvieną detalę net ir ryškiai šviečiant saulei, bet konkurentų ekranai yra šiek tiek geresni.
„EMUI 9“ su „Android 9.0 Pie“ smarkiai patobulėjo
Kai kurie, į rankas paėmę naująjį „Huawei Mate 20 Pro“, gali nerasti daugybės skirtumų tarp anksčiau naudoto „EMUI 8“ ir dabartinės „EMUI 9“ versijos. Ir iš tiesų, daugelis pokyčių įvyko viduje arba tiesiog pašalinant nereikalingas funkcijas.
„EMUI“ vartotojo sąsaja dabar tapo daug paprastesnė ir ji labiau primena standartinę „Android“ versiją. Be to, „Huawei“ giriasi, kad naujoji jų sąsajos versija yra žymiai spartesnė ir mes tai galime patvirtinti – nors galbūt už tai reikėtų girti ir „Kirin 980“ procesorių bei 6 arba 8 GB RAM – šis derinys suteikia „Mate 20 Pro“ galingiausio „Android“ išmaniojo telefono titulą.
Labai svarbi „EMUI 9“ funkcija yra „HiVision“ – tai yra alternatyva „Bixby“, galinti nustatyti, į kokius objektus nukreipiate savo kamerą. Tai gali būti tam tikri turistiniai objektai, tačiau tai gali būti ir tam tikri daiktai – jeigu telefoną nukreipiate į rankeną, „Mate 20 Pro“ parodys jos kainą ir kur ją galima įsigyti. Turistinius objektus „HiVision“ nustato puikiai, tačiau tikslius daiktų modelius šiam dirbtiniam intelektui atpažinti dar sunkoka. Tiesa, ilgainiui ši funkcija turėtų smarkiai patobulėti.
Tas pats galioja naujajai daiktų 3D skanavimo funkcijai. Su „Mate 20 Pro“ galėsite nuskanuoti daiktus (pavyzdžiui, pliušinius žaislus), perkelti juos į virtualią erdvę ir ten suteikti jiems gyvybės. Jau dabar ši galimybė veikia ir atrodo įspūdingai, tačiau vėliau ji veiks dar geriau ir greičiau!
Universaliausia kamera rinkoje
Jeigu norite labai universalios kameros, „Huawei Mate 20 Pro“ yra nuostabus pasirinkimas. Kol „Galaxy S9“, „iPhone XS“ ir daugelis kitų išmaniųjų telefonų turi po dvi kameras (ir ta antroji kamera paprastai skirta tik priartinimui), „Mate 20 Pro“ turi net tris: 40 MP raiškos įprastas F/1.8 jutiklis, 20 MP raiškos F/2.4 jutiklis priartinimui ir 8 megapikselių raiškos itin plataus kampo kamera, leidžianti iš arčiau užfiksuoti daugiau objektų.
Su „Mate 20 Pro“ stengtis užfiksuoti gerą kadrą reikės mažiau. Vaizdą beveik be kokybės praradimo galima priartinti net iki 5 kartų, priartinimą galima panaudoti ir puikiems makro kadrams. Norite portretinių nuotraukų? „Mate 20 Pro“ jas fiksuoja puikiai. Galbūt norite nufotografuoti savo kambarį ar kokį nors įspūdingą didžiulį pastatą? Įjunkite plataus kampo kamerą.
Įprastas „Mate 20 Pro“ sensorius yra viename lygyje su „iPhone XS“ ar „Samsung Galaxy Note9“, bet universalumu „Huawei“ aplenkė abu šiuos konkurentus. Jeigu mėgstate naktinę fotografija, rekomenduojame priartinimo arba plataus kampo kamerų nenaudoti. Tačiau tamsoje „Huawei Mate 20 Pro“ dėl savo specialaus naktinio režimo smarkiai lenkia „Note9“ ir yra maždaug ant vienos linijos su „iPhone XS“, kuris taip pat turi panašų fotografijos režimą.
Taigi, fiksuojant įprastus kadrus kartais „Huawei Mate 20 Pro“ gali lenkti konkurentus, o kartais „Note9“ ar „iPhone XS“ padaro geresnes nuotraukas. Visgi „Huawei“ išmanusis yra žymiai universalesnis ir tai jam suteikia nemažą pranašumą.
Stebinantis baterijos tarnavimo laikas
„Huawei Mate 20 Pro“ turi įspūdingą 4200mAh talpos bateriją. Kadangi naujasis „Kirin 980“ procesorius yra itin taupus, „Mate 20 Pro“ yra bene vienintelis flagmanas, kuris realiai gali atlaikyti net dvi ganėtinai intensyvias dienas. Na, o kai šį įrenginį reikės įkrauti, tą galėsite padaryti itin greitai – su naujuoju krovikliu vos per 30 minučių nuo 0% galėsite pasiekti iki 70% įkrovos! „Mate 20 Pro“ taip pat palaiko bevielį krovimą. Įdomu tai, kad tokiu pat būdu „Mate 20 Pro“ gali krauti kitus prietaisus, turinčius bevielį krovimą: laikrodį, ausines ar, be abejo, išmanųjį telefoną! „iPhone XS“ šis „Huawei“ gaminys pagal baterijos tarnavimo laiką tiesiog triuškina, „Galaxy Note9“ taip pat yra lenkiamas.
„Huawei Mate 20 Pro“ kainuoja nemažai, bet geba nustebinti
Beveik visi šiuolaikiniai aukščiausios klasės išmanieji telefonai kainuoja daug. Pirkdami „iPhone XS“, mokate už puikią programinę įrangą. Pirkdami „Samsung Galaxy Note9“, mokate už papildomą funkcionalumą ir visapusiškai gerą telefoną. Tačiau „Huawei Mate 20 Pro“ už savo aukštą kainą pasiūlo bene didžiausią vertę: įspūdingas dizainas, į lenktą ekraną integruotas pirštų atspaudų skaitytuvas, puiki ir nuolat atnaujinama programinė įranga, itin universali triguba kamera ir fantastiškas baterijos tarnavimo laikas. Atrodo, „Huawei Mate 20 Pro“ turi viską. Tad, ir jo kainą tikrai galime pateisinti.
HUAWEI Mate 20 Pro
 
899,00 999,00 Sutaupote 100,00