Apžvalgos

2018 08 18
Ne paslaptis, kad mūsų telefonai šiais laikais yra vienas brangiausių daiktų. Ne tik finansiškai, nors kai kurie įrenginiai kainuoja ir 1000 eurų. Savo išmaniuosiuose saugome brangiausią savo informaciją: artimųjų nuotraukas, vaizdo įrašus iš švenčių, socialinių tinklų ar elektroninės bankininkystės slaptažodžius. Savaime aišku, savo įrenginį kiekvienam norisi apsaugoti ne tik programiškai, bet ir fiziškai. Todėl nenustembame, kai sulaukiame klausimo: o kaip reikia apsaugoti savo telefoną? Ar pakanka plėvelės, o gal verta rinktis stikliuką? Kokių jų būna? Ar telefonui būtinas dėklas? Į šiuos ir kitus klausimus pabandysime atsakyti šiame straipsnyje.

Ekrano plėvelė negali jūsų visiškai apsaugoti

Sudaužytas telefono ekranas yra vienas iš liūdniausių vaizdų technologijų pasaulyje. Todėl kai kurie apsaugai naudoja ekrano plėveles. Tiek plastikinių, tiek stiklinių plėvelių gamintojai teigia tą patį: jūsų išmaniojo telefono ekranas bus apsaugotas ir nuo įbrėžimų, ir nuo smūgių. Ir visgi tai nėra visiška tiesa.

Visų pirma, plastikinės plėvelės nuo smūgių apsaugo labai nedaug, kadangi jos yra minkštos. Tokio tipo plėvelės paprastai tik padeda išvengti smulkių įbrėžimų, o smūgių jos, deja, beveik nesugeria. Jeigu norite apsisaugoti ir nuo kritimų, privalote pirkti ekrano stikliuką.

Ekrano stikliukas apsaugo gerai, bet reikia atidžiai rinktis

Taigi, ekrano stikliukas šiais laikais yra daug populiaresnis pasirinkimas. Visgi, jeigu savo telefoną keičiate ganėtinai dažnai, mokate jį saugoti ir nesusiduriate su įvairiais incidentais, galite pagalvoti, kad galbūt stikliuko pirkti neverta. Būtumėte net labai neteisūs – šiuolaikiniai stikliukai (ypač iš aukštesnės klasės gamintojų) visiškai netrukdo naudotis telefonu, o incidentai gali nutikti visiškai netikėtai.

Pigūs ekrano stikliukai, kuriuos kai kurie perka iš Kinijos tinklapių, paprastai neturi lenktų kraštų ir neuždengia absoliučiai viso ekrano ploto. Dėl to braukydami pirštų per savo įrenginio ekraną, nuolat jausite kampuotus stikliuko kraštus. Savo parduotuvėje mes prekiaujame tik aukštos klasės apsaugomis, kurios tokių problemų nesukelia. Stikliukai, kuriais prekiaujame, puikiai tinka net ir tokiems unikaliems telefonams kaip „Samsung Galaxy S9“.

Na, o jeigu norite aukščiausios klasės patirties, siūlome rinktis stikliukus iš „Spigen“, „Copter“ arba „Displex“ – šių gamintojų stikliukai yra pritaikyti tik keliems (brangesniems) telefonų modeliams, bet jie tobulai tinka pagal ekrano dydį ir formas, o problemų nesukelia net lenkti „Samsung“ telefonų ekranai. 

Paprastai tokios apsaugos yra pagamintos iš kelių sluoksnių stiklo. Tokiu pačiu būdu kuriami neperšaunami langai automobiliams arba namams, todėl galite būti garantuoti, kad jūsų telefonas tikrai atlaikys net įspūdingiausius kritimus. Blogiausiu atveju suduš tik stikliukas, o jį pakeisti nėra nei brangu, nei sudėtinga. 

Visų aukštesnės kokybės ekrano stikliukų galinėje pusėje taip pat yra speciali PET plėvelė. Ji ne tik leidžia daug paprasčiau pritvirtinti stikliuką prie telefono ekrano, bet ir garantuoja jo tvirtumą. Be to, jeigu stikliukas visgi dūžta, būtent PET plėvelė išlaiko visus stiklo gabaliukus vienoje vietoje, todėl jie nepabyra ir vis dar bent jau šiek tiek saugo jūsų išmanųjį telefoną.

  • „iPhone 6“ bei „iPhone 7“ naudotojai dažniausiai renkasi „Celly Full+Anti Blue Ray“ stikliukus, kurie ekranų skleidžiamą mėlynos šviesos spinduliavimą sumažina iki 60,5 %. Tai yra svarbu, nes vos dvi valandas be pertraukos žiūrint į telefono ekraną gali atsirasti tokie sutrikimai kaip susilpnėjusi rega, akių įtampa, akių sausumas ir sudirgimas, miego sutrikimai. Jeigu telefoną naudojate dažnai, tai yra puikus pasirinkimas. Be to, šis „Celly“ stikliukas turi ir visus kitus privalumus: jis yra tvirtas, lengvai uždedamas ir nuimamas, jis turi kokybišką oleofobinę dangą.
  • „iPhone X“ naudotojai dažniausiai renkasi „Displex Real Glass 3D“ apsauginį stiklą dėl jo tobulo suderinamumo su šiuo išmaniuoju, tvirtumo ir lengvo naudojimo. Tai yra vienas iš kokybiškiausių produktų rinkoje, nors jo kaina ir nėra labai žema.
  • „Samsung“ ir „Huawei“ telefonų naudotojai perka įvairius apsauginius produktus, bet dažniausiai perkami yra „4smarts“ grūdinti stikliukai, kurie pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu, yra ypač tvirti, nes jie pagaminti Japonijoje, taip pat jie yra padengti oleofobine danga.

Stikliukai gali ne tik apsaugoti

Daugelis galvoja, kad ekrano stikliukai yra skirti tik telefono apsaugai, bet toks požiūris yra būdingas. Visų pirma, absoliučiai visų telefonų ekranai ir apsauginiai stikliukai turi oleofobinę dangą, kuri nepritraukia pirštų atspaudų. Deja, bet ši danga anksčiau ar vėliau nusitrina ir telefonas gali atrodyti vis baisiau. Tik štai visą ekraną keisti gali būti ganėtinai brangu, o stikliuko maksimali kaina yra vos kelios dešimtys eurų.

Kai kurie ekranų stikliukai (tokiais prekiaujame ir mes) apsaugo ir nuo mėlynų ekrano spindulių. Ne paslaptis, kad būtent mėlyna spalva, kuria šviečia mūsų telefonų ekranai, trikdo miego ritmą ir neatstatomai gadina regą. Būtent todėl daugelis gamintojų įdiegė specialius režimus, filtruojančius mėlyną šviesą. Bet to vis tiek gali būti negana, todėl jeigu tikrai rūpinatės savo sveikata, rekomenduojame įsigyti mėlynus spindulius filtruojantį stikliuką!

Dėklas yra beveik būtinas

Turite flagmaną? Tokiu atveju, jis greičiausiai yra pagamintas iš stiklo ir kainuoja labai daug – dėklas jums yra beveik būtinas. Turite ekonominės klasės telefoną? Greičiausiai nemėgstate leisti pinigų veltui ir telefono gedimas yra tikrai ne tai, kam norėtumėte leisti savo pinigus.

Galite rinktis iš daugybės įvairiausių dėklų tipų. Bene populiariausi dėklai yra ploni ir permatomi. Išmaniųjų telefonų dizaineriai skiria itin daug laiko kurdami šių įrenginių išvaizdą. Savaime aišku, kai kuriems norisi savo įspūdingai atrodantį įrenginį demonstruoti, todėl toks dėklas yra puikus pasirinkimas.

Kiti dėklai gali būti pagaminti iš itin tvirtų medžiagų – jie sukurti tiems, kas dažniau numeta savo telefoną ar tiesiog nori būti garantuoti dėl savo įrenginio saugumo. Tai yra puikus pasirinkimas ir tiems, kas norėtų „CAT“ ar „BlackView“ dizaino telefono, bet tuo pačiu nori ir aukščiausios klasės charakteristikų, kurių šių gamintojų telefonai nepasiūlo.

Be abejo, dėklą galite rinktis ir dėl grožio. Kai kurie dėklai iš tokių kompanijų kaip „iDeal of Sweden“ ne tik apsaugos jūsų įrenginį, bet ir suteiks jam šiek tiek unikalumo. Įsigijus tokį dėklą, jūsų išmanusis telefonas tikrai daug labiau atspindės jūsų asmenybę ar pomėgius.

Savaime aišku, dėklas irgi nėra tobula apsauga jūsų išmaniajam telefonui. Kuo dėklas labiau apsaugo telefoną, tuo jūsų įrenginys yra labiau sustorinamas – dėl to paprastai įrenginius su dėklais naudoti gali būti mažiau patogu. 

Patogiausias, bet brangiausias pasirinkimas – telefono draudimas

Jums patinka jūsų telefonas toks, koks yra? Ir vis tiek norite jį apsaugoti? Sprendimas yra. Galite pasinaudoti mūsų telefono draudimo paslauga. Savo įrenginį galite apdrausti nuo sugadinimo, sunaikinimo ir vagystės su plėšimo požymiais (reikia pateikti policijos tyrėjo išvadas).

Draudimą savo išmaniajam nupirkti apsimoka, nes tokiu atveju jūsų pirkinį suremontuosime ar pakeisime net ir įvykus garantijoje nenumatytiems įvykiams: telefonui sudužus, paskendus, sudegus ir pan. Tiesa, reikia turėti omenyje, kad įrenginį apsidrausti galima tik jo įsigijimo metu.

Draudimas nuo pirkinio vagystės su įsilaužimu/plėšimo, nepataisomo sugadinimo ir gamintojo nekompensuojamos žalos galioja 1 arba 2 metus. Savaime aišku, žala jums nebus atlyginama, jeigu pirkinys buvo pamestas, naudojamas ne pagal paskirtį arba jeigu jis sugedo dėl natūralaus jo dalių nusidėvėjimo, senėjimo ar korozijos.

Ko gero, nereikia aiškinti, kad tai yra pats patogiausias telefono apsaugos būdas, kadangi telefono išorė lieka visiškai nemodifikuota, nepakitusi ir įrenginys yra toks pat patogus, koks jis ir turi būti. Turėkite omenyje, kad toks telefono apsaugos būdas gali būti ganėtinai brangus, bet jeigu tikrai norite visada jaustis ramiai, tai yra neabejotinai geriausias pasirinkimas jums.